А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє вмий, щоб ти посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно

А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє вмий, щоб ти посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно
Вiд Матвiя 6:17-18
Великий піст є часом особливого покаяння для кожного християнина. У ці дні ми утримуємося в їжі, частіше відвідуємо богослужіння і намагаємося постом, молитвою і покаянням зцілитися від пристрастей, що мучили нас. Ну, а найголовніше, «цим святим постом людина прославляє Бога, і всякому, хто ревно дотримується посту, відчиняє Він двері милосердя»
прп. Єфрем Сирін.
«Бережися вимірювати піст простим утриманням від їжі. Ті, які утримуються від їжі, а поводяться погано, уподібнюються до диявола, який хоча нічого не їсть, проте ж не перестає грішити»
Святий Василій Великий
Я назвав би в тисячу разів блаженнішим того, хто їсть, ніж того, хто поститься і творить неправду. Кажу це не для того, щоб знищити піст, а щоб закликати до благочестя. Не їжа зло, а гріх — зло
Яка користь у пості, коли душа сповнена лукавства, коли звинувачуєте інших, коли засуджуєте їх, самі маючи колоди в очах своїх, і все робите для того, щоб показати себе?
Святитель Іоанн Златоуст
«Є піст тілесний, є піст і душевний. Тілесний піст є, коли черево поститься від їжі та пиття; душевний піст є, коли душа утримується від злих помислів, справ і слів».
Святитель Тихон Задонський
«Очищений постом — смиренний духом, цнотливий, скромний, мовчазний, тонкий у почуттях сердечних і думках, легкий у тілі, здатний до духовних подвигів і умоглядів, здатний до прийняття Божественної благодаті».
Святитель Ігнатій Брянчанінов

Комментарии (0)

Оставить комментарий

    Задать вопрос батюшке

    *Почта

    *Вопрос

    ×